تاریخچه :

ايده راه اندازي سامانه مشاوره پيامکي "مادرسلام" با همکاري جمعي از متخصصين باتجربه جامعه پزشکي و ترکيبي از مهندسين فن آوري اطلاعات و ارتباطات، در سال 1392 شکل گرفت.

سیاست ها :

در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در راستای افزايش جمعيت سالم کشور، سامانه مادرسلام هدف خود را برداشتن گامی مهم در این جهت در زمینه مشاوره از راه دور به مادران باردار قرار داده است .

اهداف:

مادر سلام خدمات مشاوره پيامکي خود را به مادراني که دغدغه سلامتي خود و فرزندشان را دارند، ارائه مي نمايد. مادران با خريد بسته هاي پيامکي، به صورت روزانه پيامک هاي مشاوره اي در زمينه وضعيت رشد جنين، داروها و غذاها مناسب آن سن، دريافت مي نمايند. پيامک ها به گونه اي طراحي شده اند که گويي جنين با مادر خود صحبت مي کند و نيازها و درخواست هاي خود را با مادرش مطرح مي نمايد.

خدمات الکترونيک مادر سلام :

يکي از اهداف "مادر سلام" ورود به عرصه جدید مشاوره الکترونیک در دنیا می باشد ، مبحث مشاوره الکترونیک، یکی از مباحث نو ظهور در اطلاع رسانی و آموزش پزشکی و در دنیا می باشد که به تنهایی یکی از آیتم های اصلی سطح دانش سلامت در یک کشور را تعیین می کند . لذا مجموعه "مادر سلام" این مهم را در اولویت قرار داده و به صورت کلان سرمایه گذاری خود را در این زمینه به عرصه ظهور گذاشته است.

چشم انداز:

سامانه مادر سلام کار خود را از اطلاع رسانی در زمینه مراقبت های دوران بارداری به مادران سراسر کشور شروع کرده و در این زمینه به مراقب های مادر پس از بارداری ، اطلاع رسانی درمان نا باروری ، مراقبت های نوزاد ، سیستم معرفی پرستار کودک ، توصیه های مادر و کودک ، برنامه واکسیناسیون و آموزش های تربیتی والدین و در نهایت آموزش های پیش دبستانی و معرفی به مراکز آموزشی توسعه خواهد داد . "مادر سلام" به ترتیب در زمینه های زیر فعالیت خود را شروع خواهد کرد :

  • آموزش از راه دور مراقبت های دوران بارداری و پس از آن
  • توصيه هاي تغذيه اي و ورزشي به مادر باردار
  • اطلاع رسانی و آموزش فوریت های پزشکي مادر باردار
  • ارائه اطلاعات برگرفته از متون اسلامي به مادران باردار
  • مراقبت های ويژه مادران باردار داراي بيماري هاي خاص
  • اطلاع رسانی بیماران مبتلا به دیابت، فشار خون و...